Percekig csak néztem magam elé, tudtam, hogy ennek miféle gazdasági vonatkozásai lehetnek majd ránk nézve is, azt is tudtam, hogy egy része a vállalkozásokat is érinteni fogja, tehát engem is. Nagyobb részében jól gondoltam. Aztán jött a hír, hogy kiadás abban az évben nem lesz. És akkor a férjem azt mondta: Te nem állhatsz meg! Szedd össze, amid van, nézd meg, mik a lehetőségek és vágj bele! Ha más nem, majd ebből is tanulsz, levonod a következtetéseket.
És úgy is lett... Megszületett a Fecske-mesék, egyetlen nap alatt készült el a kézirat, majd néhány hét alatt az illusztrációk és azon kaptam magam, hogy a kezemben tartom ezt a kis csodát. A szívem csücske ez a könyv, ami abban az évben Az Év Könyve Díjas lett, és amit egy év alatt lényegében elkapkodtatok, még maradt itt nekem a féltett kincseim közt 160 darab körülbelül és persze a gyorsan fogyó készlet a könyvesboltokban. 1800 darabban jött le, egy hónap alatt hozta vissza a befektetett összeget, ami nem kevés ennél a példányszámnál, gondolhatjátok. Az elején azt gondoltam, hogy 19-re lapot húzni őrültség.
Azóta már összesen öt könyvem jött ki magánkiadásban és jól halad a vállalkozásom fejlesztése is. Ebből az egy könyvből sorozat lett, a Vidra-mesék és az Őzike-mesék hasonlóképp sikeresek lettek, mindkettő néhány hét alatt hozta vissza a befektetett kis tőkémet, amit forgatok. Ez egyébként hatalmas siker, pláne, hogy marketingre keveset tudok költeni a kicsike kis vállalkozásomban, elenyésző összeget ahhoz képest, amennyit mondjuk egy nagy kiadó költ egy-egy könyvre. Sőt! Ahhoz képest ez a nullához közelít, mert minden fillért új könyvek kiadásába fektetek be. Hála nektek, évente így több könyv is ki tud jönni. Szóval jó érzés emlékezni erre az évre... És köszönöm nektek, hogy ennyire szeretitek! Azért írtam ezt le nektek, hogy lássátok azt is, mi minden történik egy-egy könyv megszületése mögött/előtt/közben. Annyi mindent tudnék erről még mesélni!