A mondókák és versek ismételgetésének rengeteg pozitív hatása van a gyermekünkre. Segíti a beszédindulást, segít kijavítani a beszédhibákat, tökéletes kis memóriafejlesztők, amely később, amikor iskolás lesz a gyermekünk, nélkülözhetetlen a tanulás hatékonyságára nézve.
Bizonyára mi magunk is ismerünk egyet-kettőt fejből, amit a szüleinktől, nagyszüleinktől vagy a velünk foglalkozó pedagógustól tanultunk, néha elő is vesszük szülőként mi is, a Zsip-zsup kenderzsupot, a Hőc-hőc katonát és a többieket. Fontos azonban, hogy -akár a meséknél- a mondókáknál, kis verseknél is törekedjünk a változatosságra, a tudásunk bővítésére. Ne álljunk meg háromnál, legyen mindjárt harminc!
A legtöbb, amit a gyermekünkért tehetünk, ha minden egyes nap mondókázunk és verselünk akár egészen újszülött kortól!
Ajánlhatok egy könyvet, amiben 33 mondókát és verset találsz? Segítsd a gyermeked a Sip-sup levélkével és élvezzétek az együtt töltött pillanatokat!
A csodálatos illusztrációk elvarázsolnak titeket, nem is lehetnének aktuálisabbak az őszi-téli mondókák!
A mondókák jótékony hatásai a gyermekünkre

A mindennapjainkban számos mondókát és verset ismételgetünk a gyermekünknek. Hőcögtetünk, séta közben leguggolunk, rajzoljuk a pont-pont vesszőcskét, stb. A mondókák és a kis versek nélkülözhetetlenek a gyermekünk beszédfejlődése szempontjából is.